Loading…

Zbulohet pllaka përkujtimore për heroin Jetë Hasani

  • 13/12/2016 | 08:41

Zbulohet pllaka përkujtimore për heroin Jetë Hasani

Batalioni i dytë i brigades 121 “ Kumanova” do të organizoj ceremoninë e zbulimi të pllakës përkujtimore në shtëpinë e heroit Jetë Hasani, komandantit të njësive të para të UÇK-së në Komunën e Shtimes, ku ishte bazë e celulave të para të ushtrisë së lavdishme të UÇK-së në Shtime.

Manifestimi mbahet në nderim të të gjithë dëshmorëve të Batalionit  të dytë “Ruzhdi Salihu”

Në manifestim do të marrin pjesë drejtues të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe drejtues institucional.

Manifestimi mbahet sot në Shkollen “ Hasan Prishtina” në Godancë –Komuna e Shtime, duke filluar nga ora 11:30./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë