Loading…

Zbulohet një tjetër fis indigjen

  • 23/12/2016 | 16:32

Zbulohet një tjetër fis indigjen

Në pyllin e Amazonës jetojnë ende disa fise indigjene të cilat nuk janë ndikuar kurrë nga civilizimi, transmeton Gazeta Metro.


Madje disa prej tyre as nuk janë identifikuar se ku jetojnë, e në disa raste vendbanimet e tyre zbulohen krejt rastësisht.

Po rastësisht një fotograf ka realizuar foto të një fisi të pakontaktuar më parë nga bota e jashtme të cilët jetonin në  xhunglën e Amazonës.

Helikopteri me të cilin po udhëtonte Ricardo Stuckert devijoi rrugë për të evituar një stuhi. Ka qenë pikërisht vendimi i pilotit që bëri që Stuckert të haste me fisin indigjen.

E ndërsa Stuckert ka mbetur i befasuar nga ajo çfarë ka hasur e ka nisur të fotografojë, anëtarët e fisit indigjen janë frikësuar dhe e kanë parë mjetin fluturues si një kërcënim.

1482502164_71482503864

1482502125_11482503851

1482502135_21482503853

1482502140_31482503855

1482502146_41482503857

1482502152_51482503859

1482502158_61482503862

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë