Loading…

Zbulohet një gur misterioz në Kinë

  • 29/12/2016 | 08:34

Zbulohet një gur misterioz në Kinë

Një gur gjigand me forma vërtetë të veçanta, është zbuluar nga një person në Kinë. Xia Xhangjun që gjeti gurin e ka krahasuar atë me një disk fluturues, transmeton Gazeta Metro.


Mediat vendase shkruajnë se ai e gjeti gurin në një mal në provincën Hubei të Kinës qendrore. Jo vetëm ai, por tashmë edhe historianët nuk kanë arritur të dalin në një përfundim për të shpjeguar se si guri ka marrë ato forma, nëse ai është gdhendur nga njerëzit, apo është formësuar nga natyra.

Siç shihet edhe nga fotograftië, shkëmbi në formë ovale ka një diametër rreth 3 metra, ndërsa peshon rreth 6 tonë.

Ndërkohë Xia Changjun është shprehur se dikush i kishte ofruar rreth 11 mijë euro për të blerë gurin e veçantë, por ai e kishte refuzuar. “Ai është tepër i çmuar për mua. Unë nuk e shes atë”, tha Xia.

3bae237800000578-4070736-image-a-2_14829413625151482996550 3bae239c00000578-4070736-image-a-1_14829411340551482996552 3bae23b400000578-4070736-image-a-4_14829413879391482996553 3bae23a400000578-4070736-image-a-5_14829414125331482996555 3bae238300000578-4070736-image-a-3_14829413716651482996557

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë