Loading…

Zbulohen specifikat e Audi SQ2: Mësoni çmimin e tij marramendës

  • 27/03/2019 | 12:16

Zbulohen specifikat e Audi SQ2: Mësoni çmimin e tij marramendës

Kompania e Audi i ka prezantuar çmimin e specifikave teknike të SUV’it të ri SQ2, transmeton Gazeta Metro.


Çmimet e Audi SQ2 startojnë nga 43 mijë euro, kurse  njësit e para të tij pritet të dorëzohen te blerësit në fillim të muajit të ardhshëm.

SQ2 ka të njëjtin motor, 2.0 litërsh turbocharged me katër cilindra me benzinë, sikurse edhe Volëagen Golf R, i cili në këtë SUV prodhon 296 kuajfuqi.

Fal sistemin me të gjitha rrotat aktive Quattro të Audisë e boksit të 7 shpejtësive automatike, SQ2 shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra në orë e arrin për 4.8 sekonda e atë maksimale 250 kilometra në orë./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë