Loading…

Zbulohen dy klubet e interesuara për Coutinhon

  • 27/05/2021 | 08:04

Zbulohen dy klubet e interesuara për Coutinhon

Klubet e Premierligës do të duhet të presin deri në korrik përpara se të bëjnë një lëvizje për mesfushorin e Barcelonës Philippe Coutinho.


Sky Sports thotë se Barcelona është e gatshme të lejojë ish-yllin e Liverpoolit të largohet nga Camp Nou këtë verë, me Arsenalin dhe Everton të interesuar.

Sidoqoftë, 28-vjeçari do të humbasë turneun e kësaj vere në Copa America pasi iu nënshtrua një operacioni muajin e kaluar.

Coutinho është nën kontratë me Blaugranët deri në qershor 2023 dhe ka bërë 14 paraqitje për ekipin e Ronald Koeman që nga kthimi i tij nga Bayern Munchen.

Ai pësoi dëmtim anësor të meniskut në barazimin 1-1 të Barcës me Eibar më 29 dhjetor.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë