Loading…

Zbulohen detaje të reja për BMW M5 (F90)

  • 27/05/2017 | 13:58

Zbulohen detaje të reja për BMW M5 (F90)

Para prezantimit zyrtar në publik që do të ndodhë gjatë këtij viti, bëhen të ditura disa detaje teknike të gjeneratës së gjashtë të modelit BMW M5.


Modeli më i fuqishëm i serisë  5 do të posedojë motor 4,4 litra V8 biturbo, i cili ka  600 kuaj fuqi, që është e mjaftueshme që nga 0 deri 100 km në orë t’i arrijë për 3,5 sekonda, transmeton KosovaPress.

M5 posedon ndërrues automatik prej tetë shpejtësive M Steptronic.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë