Loading…

Zbukurim interesant me ngjyrën e verdhë (Foto)

  • 11/02/2017 | 09:59

Zbukurim interesant me ngjyrën e verdhë (Foto)

Një ekip multidisiplinar, i quajtur “fos”, me seli në Madrid dhe Barcelonë, ka krijuar një instalacion interesant në kryeqytetin spanjoll, që shpërfaq lojën në mes perspektivës dhe volumit të ngjyrave.


Pjesëtarët e këtij ekipi, punojnë si arkitektë të pavarur, dizajnerë të interierit dhe dizajnerë grafik, ndërsa bashkërisht janë të orientuar në krijimin e “dizajnit të gërshëtuar me argëtim”.

Fos quhet dhe instalacioni i parë i ekipit, që në gjuhën greke do të thotë dritë, ndërkaq në atë katalonase shkrirje.

fos instalacion 005

Në instalacionin e lartëpërmendur, ata kanë krijuar një ndriçim interesant para restorantit të vegjetarianëve “Rayen at Lope de Vega”, në Madrid, dhe atë falë ngjyrës, një drite, ca orendive dhe ananasit.

Se për çfarë bëhet fjalë shikojeni fotogalerinë në vijim.

fos instalacion 002

fos instalacion 004

fos instalacion 006

 fos instalacion 007

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë