Loading…

Zbarkon në Itali blerja e parë e Milanit

  • 25/05/2021 | 08:23

Zbarkon në Itali blerja e parë e Milanit

Mike Maignan ka zbarkuar në Milano dhe do t’i nënshtrohet testeve mjekësore me “Rossonerët” sot.


“Calciomercato.com” raportoi se portieri francez kishte arritur një marrëveshje me “Rossonerët”.

Portieri i kampionëve të Francës ‘Lille’ arriti të hënën në Prishtinë, ndërsa sipas Gianluca Di Marzio ai do t’iu nënshtrohet testeve mjekësore me ‘rossonerët’ të martën në mëngjes.

Maignan do të bashkohet me Milanin për një çmim prej 15 milionë euro nga Lille dhe do të nënshkruajë një kontratë prej 3 milionë eurove në vit për pesë sezonet e ardhshme.

Kalimi i tij në Stadio San Siro e shtyn Gigio Donnarumma më larg Milanit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë