Loading…

‘Zarfet me vota të helmuara’ të ardhura nga Serbia, po mbahen në karantinë

  • 14/10/2019 | 18:08

‘Zarfet me vota të helmuara’ të ardhura nga Serbia, po mbahen në karantinë

Zarfet me vota të ardhura nga Serbia që shkaktuan alergjinë e rreth 26 zyrtarëve të Qendrës së Numërimit të Rezultateve po mbahen në karantinë në një nga zyrat e Ministrisë së Infrastrukturës, transmeton Gazeta Metro.


Organet e sigurisë janë në fazën e hetimeve prandaj edhe nuk kanë dhënë detaje të tjera, pos që Prokuroria e Shtetit po merret me këtë rast, njofton Klan Kosova.

Zëdhënësi i Prokurorisë, Ekrem Lutfiu, ka thënë se në këtë fazë nuk mund të japin informata për shkaktarët e alergjisë./gazetmetro.net 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë