Loading…

YouTube, live edhe me rezolucion 4K

  • 02/12/2016 | 14:50

YouTube, live edhe me rezolucion 4K

YouTube sjellë rezolucionin më të lartë edhe për videot live. Shoqëria në fakt, ka anoncuar mbështetjen për rezolucionin 4k, të pranishëm që nga 2010 për filmat e platformës, dhe në streaming live të filmave si normalë dhe 360 gradë.


Kjo lëvizje e vë YouTube para Periscope të Twitter dhe Facebook Live për cilësinë e pamjeve. Në YouTube 4K, pra rreth 4 mijë piksel horizontalë të rezolucionit, me 60 frame për sekondë, ndërsa rivalët e kanë maksimumi 720p me 30 frame për sekondë.

Megjithatë 4K nuk është e vetmja e re e YouTube, që muajin e kaluar ka futur dhe suportin HDR, High Dynamic Range, pra kreu i përcaktimit për audiovizionin, për të cilin është i nevojshëm dhe televizori kompatibël.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë