Loading…

Ymeri: Falë këtij sistemi Kosova është sikurse para viteve ’90-ta

  • 02/06/2017 | 12:31

Ymeri: Falë këtij sistemi Kosova është sikurse para viteve ’90-ta

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për deputet, Visar Ymeri, gjatë fushatës në komunën e Shtërpcës, është shprehur se qeveria e kaluar i ka dhënë mundësi strukturave paralele të Serbisë që të funksionojnë në këtë komunë.


Ai ka thënë se vendbanimet në Kosovë janë sikurse në vitet e ’90-ta.

“Sot kemi vendbanime në Kosovë në të cilat situata është sikurse para viteve të 90-ta, e kjo është pasojë e këtij sistemi që ka qeverisur me shtetin”, ka thënë Ymeri.

Ymeri ka theksuar se është mirë që po vjen 11 qershori, sepse sipas tij ky 11 qershor “do të jetë fundi i këtij pushteti, do të jetë fundi i sakatosjes së Republikës”.

Ymeri theksoi se në të gjitha tubimet që po i mbajnë nëpër Kosovë, kudo njerëzit po i shohin të bashkuar dhe të entuziazmuar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë