Loading…

Ymeri e zë ngushtë Kusari-Lilën: Ja çfarë thoshte Albini për ty

  • 22/10/2021 | 12:46

Ymeri e zë ngushtë Kusari-Lilën: Ja çfarë thoshte Albini për ty

Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ia ka rikujtuar disa deklarata të Albin Kurtit të bëra kundrejt Mimoza Kusari-Lilës në zgjedhjet lokale të vitit 2017.

Ymeri në emisionin “Debat Plus” tha se Kurti asokohe ka thënë se Kusari-Lila nuk e ka luftuar krimin dhe korrupsion siç është dashur në Gjakovë.

E ndaj kësaj deklarate të Ymerit, reagoi vet kandidatja e VV-së për komunën e Gjakovës në zgjedhjet e 17 tetorit të këtij viti.

Ajo tha se Kurti nuk ka qenë i pajisur siç duhet me informacione.

Biseda mes tyre:

Visar Ymeri: Ju keni qenë në vitin 2017, kandidate për kryetare të komunës nga Alternativa, apo jo. Në tubimet që i mbajshim ne elektorale atje në përkrahje të Driton Çaushit, z.Kurti dy herë e ka thënë që zonja Kusari nuk e ka luftuar krimin dhe korrupsionin siç është dashur

Mimoza Kusari-Lila: Si ka pasur krejt informatat, se keni pajisur sa duhet me informacion.

Visar Ymeri: E dinë t’i që nuk s’është e vërtetë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë