Loading…

Yllit të Manchester United iu ‘gërrdit’ Anglia për shkak se gjatë dimrit bëhej terr në orën 3

  • 23/05/2022 | 21:13

Yllit të Manchester United iu ‘gërrdit’ Anglia për shkak se gjatë dimrit bëhej terr në orën 3

Pas përfundimit të sezonit të tmerrshëm të Manchester United, më në fund kanë dalur në publik të gjitha të palarat brenda zhveshtores së ‘Djajve të Kuq’, shkruan Gazeta Metro.


Gjatë tërë këtij viti është raportuar se ka pakënaqësi të mëdha në mesin e yjeve të United, duke çuar në shkarkimin e Ole Gunnar Solskjaer dhe rezultatet tejet të dobëta edhe me trajnerin e ri, Ralf Rangnick.

Edinson Cavani, ylli i Uruguajit, ka qenë një nga më të pakënaqurit në zhveshtore, duke tentuar edhe ta lë Unitedin për Barcelonën në janar, por një gjë e tillë iu pamundësua.

“Cavani u ishte ‘inatosur’ pasi i dha fanellën nr.7 Cristiano Ronaldos dhe iu tha të luftonte për vendin e tij”, tha një burim për gazetarin Mark Ogden.

Më tej, Ogden thotë: “Cavani nuk mund ta besonte se gjatë dimrit bëhej errësirë në orën 3 pasdite. Ai e dinte se nuk do të luante me Ronaldon dhe donte të bashkohej me Barcelonën.”

Uruguaiani 37 vjeçar nënshkroi me klubin britanik verën e vitit 2020, si agjent i lirë pas largimit nga PSG. Gjatë sezonit të tij të parë me United, ai shënoi 17 gola në 32 ndeshje./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë