Loading…

Ylli përforcohet me amerikanin, Wes Washpun

  • 03/02/2023 | 20:27

Ylli përforcohet me amerikanin, Wes Washpun

KB Golden Eagle Ylli është përforcuar edhe me një basketbollist të huaj.


Kampionët në fuqi të Kosovës njoftuan se kanë arritur marrëveshje me Wes Washpun.

Basketbollisti amerikan luan në pozitën e organizatorit.

Ai është 29-vjeç dhe i gjatë 185 centimetra.

Washpun së fundmi ishte pjesë e skuadrës nga elita e basketbollit meksikan, Ostioneros de Guaymas, ku luajti me mesatare prej 14 pikëve, 3 kërcimeve dhe katër asistimeve për ndeshje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë