Loading…

Yll Limani feston sot ditëlindjen, kaq vite mbush ai

  • 24/09/2022 | 22:25

Yll Limani feston sot ditëlindjen, kaq vite mbush ai

Sot, artisti shqiptar Yll Limani feston ditëlindjen e tij të 28-të.


Karrierën muzikore këngëtari e filloi me pjesëmarrjen në “The Voice of Albania” në vitin 2011, duke prekur gjysmë-finalen e këtij spektakli.

E duke vazhduar më pas me projekte të shumta muzikore.

Disa këngë solo e disa bashkëpunime kanë bërë që Ylli të jetë njëri nga këngëtarët më të pëlqyer nga publiku.

Rikujtojmë se Limani ka qenë një nga emrat më të zëshëm gjatë këtij viti shkak i këngëve të reja dhe jo vetëm.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë