Loading…

Xiaomi do të lansoj pasardhësin e Mi Max

  • 22/02/2017 | 17:00

Xiaomi do të lansoj pasardhësin e Mi Max

Sipas një spekulimi nga Kina, Xiaomi do të lansoj pasardhësin e Mi Max brenda disa muajve. Specifikisht, raporti që vjen në formën e postimit në Weibo tregon se pajisja do të lansohet në maj.


Sa i përket specifikave, spekulimi bën të ditur se telefoni do të ketë ekranin e madhësisë së njejtë me paraardhësin e tij, me gjithsej 6.44 inç.

Megjithatë, modeli i ri do të funksionojë përmes procesorit nga Qualcomm, Snapdragon 660.

Pajisja do të ketë RAM memorie prej 6GB, hapësirë të brendshme prej 128GB dhe bateri të kapacitetit prej 5,000 mAh.

Megjithatë, asnjë prej këtyre informatave nuk është konfirmuar zyrtarisht, kështu që duhet të mbajmë një dozë rezervimi derisa të kemi detaje të sakta nga kompania.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë