Loading…

Xhudistja Kuka edhe në një betejë tjetër për medaljen e bronztë

  • 13/01/2021 | 12:39

Xhudistja Kuka edhe në një betejë tjetër për medaljen e bronztë

Xhudistja kosovare Loriana Kuka është shumë afër që të sigurojë medalje në Masterin e Dohas 2020.


Kuka arriti që në kategorinë deri në 78 kilogramë në ‘repechage’ të mposht xhudisten nga Kuba, Kaliema Antomarchi, shkruan lajmi.net.

Kuka arriti që ta mposhtë me ippon në kohën e rregullt.

Tani, ajo do përballet me xhudisten britaneze Natalie Powell dhe nëse fiton do stoliset më të bronztën.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë