Loading…

Xhavit Haliti: Duke kujtuar dëshmorët kujtojmë luftën e lavdishme të UÇK’së

  • 08/09/2019 | 16:42

Xhavit Haliti: Duke kujtuar dëshmorët kujtojmë luftën e lavdishme të UÇK’së

Kandidati për deputet nga Partia Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka marr pjesë në zbulimin e pllakës përkujtimore të dëshmorëve Ramiz e Sherif Brahimaj, dhe martirëve për Rexhep, Mursel e Nemka Brahimaj, shkruan Gazeta Metro. 

Zbulimi i pllakës përkujtimore u bë në lagjën Haxhaj të fshatit Novosellë të Pejës.

Haliti me këtë rast ka thënë se kur ne kujtojmë dëshmorët kujtojmë luftën e lavdishme të UÇK-së.

Postimi i plotë:

Në lagjen Haxhiaj në Novosellë të Pejës, sot zbuluam pllakën përkujtimore për dëshmorët Ramiz e Sherif Brahimaj dhe për martirët Rexhep, Mursel e Nemka Brahimaj. Historikisht në këtë lagje kanë kumbuar krismat e pushkëve të lirisë. Kështu ishte edhe në luftën e fundit. Duke kujtuar këta dëshmorë dhe martirë, kujtojmë luftën e lavdishme të UÇK-së./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë