Loading…

Xhavit Drenori thotë se është sulmuar fizikisht

  • 19/10/2021 | 16:12

Xhavit Drenori thotë se është sulmuar fizikisht

Kandidat i Iniciativës Qytetare “Green për Drenas” për kryetar të Drenasit, Xhavit Drenori, ka thënë se është sulmuar fizikisht para zyrës së tij.

“Jam sulmuar fizikisht nga djali i prokurorit Ibrahim Berisha dhe kam pasë paralajmërim për këtë. Rasti ka ndodhur para zyrës sime”, ka thënë Drenori, duke shtuar se aktualisht është në stacion të policisë.

Lajmin e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, e cila tha se lëndime nga incidenti morën dy persona.

“Rreth orës 13:00, jemi njoftuar për një sulm fizik në rrugën “Xhevë dhe Fehmi Lladrovci” në Drenas, ku lëndime trupore kanë pësuar dy persona të përfshirë në rast. Pasi kanë marrë trajtimin e nevojshëm mjekësor, në QKMF- Drenas, policia i ka shoqëruar palët e përfshira në rast dhe është nisë një hetim lidhur me rrethanat që karakterizojnë këtë rast”.

Drenori doli i katërti nga zgjedhjet 17 tetorit me 4.04 për qind të votave.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë