Loading…

Xhavit Drenori merr votë edhe në balotazh

  • 18/12/2016 | 19:59

Xhavit Drenori merr votë edhe në balotazh

Një votues në fshatin Vërbovc të Drenasit ka një preferencë të tretë për kryeyar të komunës së tij.


Xhavit Drenori, kandidati i pavarur për kryetar të Drenasit ka marr një “votë” në balotazh edhe pse nuk ka qenë në garë në raundin e dytë të zgjedhjeve për kryetar të Drenasit.

Një qytetar e ka bërë fletëvotimin e tij të pavlefshëm duke vendosur një iks mbi emrat e dy kandidatëve që kanë shkuar në balotazh, Ramiz Lladrovci nga PDK dhe Isa Xhemajlaj nga NISMA.

Ai e ka shkruar emrin e Xhavit Drenorit, i cili në raundin e parë kishte marrë 12 për qind të votave duke mos mundur të dalë në balotazh.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë