Loading…

Xharra: Veseli dha postin e kryeministrit për të mirën e vendit

  • 07/06/2017 | 23:45

Xharra: Veseli dha postin e kryeministrit për të mirën e vendit

Dorëzimi i postit të kryeministrit nga ana e PDK-së tek subjektet tjera, po konsiderohet si e mirë për vendin dhe sipas Arbana Xharrës është një gjë që nuk ndodhë rrallë herë.


Në Magazina Zgjedhore, Xharra nga PDK tha se Veseli edhe kësaj here dha pozitën e kryeministrit tek Haradinaj për të mirën e shtetit të Kosovës, teksa komentoi dhe deklarimet e LDK-së për çkapjen e shtetit, transmeton Klan Kosova.

”Ata që janë të përfshirë në skandale do të japin llogari për ata. Vetëm tre vjet LDK nuk ka qenë në pushtet. Pse nuk e çkapi shtetin deri më sa? Vetëm në fushatë përmendet SHIK-u”.

”PDK nuk është hera e parë që po jep pozitën, e dha tash edhe Kadri Veseli. Unë mendoj që është për të mirën e vendit. Është meritë e Veselit që dha postin për të cilën e ka nis fushatën për kandidat për kryeministër”.

”I pamë kërkesat e amerikanëve e që kërkoheshin numrat për demarkacionin, Mustafa nuk i kishte numrat përsëri”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë