Loading…

Xhaferi: Seancat do t’i drejtoj edhe në shqip (Video)

  • 07/05/2017 | 14:13

Xhaferi: Seancat do t’i drejtoj edhe në shqip (Video)

Kryetari i ri i Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, ka thënë se e ka ndërmend që seancat parlamentare t’i drejtojë edhe në gjuhën shqipe.


I ftuar në një emision në maqedonisht, Xhaferi i pyetur se në çfarë gjuhet do t’u drejtohet deputetëve, ai ka thënë se në ato gjuhë që kushtetuta ia mundëson, njofton Klan Kosova.

“Seancën e parë do ta udhëheq në gjuhën që ma lejojnë ligjet e Maqedonisë, ato janë gjuha shqipe dhe maqedonase”, pohoi ai. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë