Loading…

Xhaferi: Huliganët kishin qëllim eleminimin e deputetëve të caktuar

  • 02/05/2017 | 22:47

Xhaferi: Huliganët kishin qëllim eleminimin e deputetëve të caktuar

Talat Xhaferi ka folur rreth ngjarjeve të 27 prillit.


Kryeparlamentari i Maqedonisë, Xhaferi ka thënë se duke i parë pamjet e ngjarjes së 27 prillit  shihen qartë involvimet e deputetëve të VMRO-DPMN-së në kaosin e shkaktuar.

Xhaferi në Click Plus ka thënë se huliganët që krijuan kaos në Parlamentin e Maqedonisë me 27 prill kane pas qëllime të zymta që të eleminojnë persona të caktuar brenda godinës parlamentare pra eliminim fizik të deputetëve.

Më 27 prill pas zgjedhjes së Talat Xhaferit në krye të parlamentit maqedonas shpërthyen pakënaqësi dhe protestues të ndryshëm ishin futur në Kuvend të cilët kishin sulmuar fizikisht deputetë të ndryshëm.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë