Loading…

Xavi kërkon rikthimin e Messit në Camp Nou: Ribashkimi i mundshëm i Barcelonës duket se është afër

  • 31/05/2023 | 16:09

Xavi kërkon rikthimin e Messit në Camp Nou: Ribashkimi i mundshëm i Barcelonës duket se është afër

Trajneri i Barcelonës, Xavi ka shprehur dëshirën e tij që Lionel Messi të kthehet në klub, por pranon se vendimi në fund i takon vetë Messit, transmeton Gazeta Metro. 


Xavi beson se rikthimin e Messit do të rriten shumë golat e futbollit të Barcelonës, duke përmendur talentin, lidershipin dhe aftësinë e tij për të bërë diferencën.

Ai e pranon se Barcelona ka arritur sukses në epokën pas Messit, por thekson meritën e jashtëzakonshme të fitimit të titujve pa lojtarin më të mirë në historinë e klubit. Xavi deklaron se Barcelona është e hapur për rikthimin e Messit dhe beson se kjo mund të ndodhë nëse Messi zgjedh të kthehet, raporton Sky Sport.

Vendimi në fund shihet si një zgjedhje personale për Messin. Sa i përket arsyes se pse Messi po largohet nga Paris Saint-Germain (PSG), raportohet se dinamika ndryshoi gjatë bisedimeve për rinovimin e kontratës dhe largimi i tij u përshtatet të gjitha palëve të përfshira.

PSG e ka zhvendosur fokusin e saj te lojtarët e rinj francezë dhe një pjesë e tifozëve të klubit janë shprehur kundër Messit.

Messi ende beson se mund të konkurrojë në nivelin më të lartë në Europë, dhe Barcelona e ka shprehur hapur dëshirën e saj për ta ritransferuar atë.

Mbetet për t’u parë nëse Barcelona mund të ofrojë një kontratë të re. Gjasat janë shumë të larta që Messi të jetë pjesë e një klubi europian në vend që të kalojë në MLS ose Arabinë Saudite në fazën e karrierës së tij./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë