Loading…

William Walker ka një kërkesë për kryeministrin Kurtin

  • 03/06/2021 | 21:30

William Walker ka një kërkesë për kryeministrin Kurtin

Ish ambasadori i OSBE-së thotë se nuk ka biseduar me Kurtin qe dy vite, kërkon nga ai ta vizitojë Washingtonin.


Kjo ishte hera e fundit, kur ata u takuan.

Ishe kjo vizita kur William Volker, që i bëri Kosovës në prag të përvjetorit të masakrës së Recakut, e në këtë rast takoi liderin e LVV-së.

Që nga ajo kohë, Kurti e Walker, nuk kanë komunikuar mes vete.

Por, miku i shqiptarëve thotë se është i hapur të dëgjojë se çka po bën Kurti si kryeministër i Kosovës, sidomos në raport me dialogun me Serbinë.

Që kur Kurti ka ardhur në krye të qeverisë, Walker pret që kryeministri por edhe presidentja e i Kosovës t’i vizitojë SHBA-në.

Tani kur vendi nuk ka një emisar amerikan të emëruar për dialogun me Serbinë, Walker vlerëson se një i tillë do i ndihmonte Kosovës, por duke mos dhënë emra, se kush mund të jetë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë