Loading…

Whatsapp nuk do të funksionojë më në këto telefona

  • 02/12/2016 | 22:02

Whatsapp nuk do të funksionojë më në këto telefona

Whatsapp ka bërë me dije përdoruesit e tij se në fund të këtij muaji, ky aplikacion nuk do të mund të jetë i aksesueshëm nga disa telefona.

Për këtë arsye Whatsapp ka bërë me dije dhe listën e celularëve që nuk mund të aksesojnë më në këtë program.

Tek lista e babagjyshit të vitit të ri përdoruesit e telefonave të vjetër IOS, WINDOWS dhe ANDROID duhet të shtojnë dhe Whatsapp-in si dëshirë.

Arsyeja e këtij ndryshimi të madh vjen prej faktit se update e fundit që ka kryer ky program kanë përmirësuar cilësinë dhe është e pamundur të mund të përdoret tek telefonat e vjetër.

Kompania ka deklaruar se prioritet i kësaj kompanie është përditësimi në kohë reale me teknologjinë e fundit.

Shërbimet e fundit që i janë shtuar këtij aplikacioni kërkojnë një aparat telefonik më cilësorë ndaj dhe bëhen shkurtime.

Lista e telefonave që ndalojnë së funksionuari ne fund të këtij muaji:

Android 2.1

Android 2.2

Ëindoës Phone 7

iPhone 3GS/iOS 6

Nga qershori i vitit 2017 nuk do të jetë i disponueshëm në këto telefona:

BlackBerry

BlackBerry 10

Nokia S40

Nokia Symbian S60

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë