Loading…

‘We are fu**ed’: U rrit Greta Thunberg e me këtë fjalor kthehet në vëmendjen e publikut

  • 25/05/2021 | 17:29

‘We are fu**ed’: U rrit Greta Thunberg e me këtë fjalor kthehet në vëmendjen e publikut

Aktivistja më e njohur për luftën kundër ndryshimeve klimatike Greta Thunberg ka mbushur 18 vjeç në janar dhe vlerësimi i saj është se nëse nuk ndryshojmë si njerëz në relacion me natyrën “jemi të q**ë”, transmeton Gazeta Metro.


Thunberg që është më e njohura aktiviste në botë për çështjen e ambientit në promon më të fundit flet për lidhjen me natyrën e njerëzimit që është shkëputur sipas saj dhe si pasojë po vdesin miliona njerëz nga Covid-19, ebola, e të tjera katastrofa.

“Krizat klimatike, ekologjike, si dh ato shëndetësore janë të ndërlidhura, por ne nuk po e shohim lidhjen mes tyre, i shohim vetëm ato që i kemi para hundës” tha Greta dhe shtoi: “Nëse nuk përmirësohemi, jemi të q**rë”./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë