Loading…

Warren Buffet blen 120 milionë aksione nga Apple (Foto)

  • 27/02/2017 | 17:52

Warren Buffet blen 120 milionë aksione nga Apple (Foto)

Warren Buffett thotë se ai është duke investuar shumë në Apple, duke besuar se prej momentin që konsumatorët do të fillojnë t’i përdorur produktet e kompanisë ata nuk kanë gjasa për tu ndaluar.

 

Investitori miliarder tha të hënën për CNBC se  “Berkshire Hathaway” tani ka rreth 133 milion aksione të Apple pas blerjes së rreth 120 milion aksioneve të kompanisë të këtij viti. Kjo është më shumë se rrezik të dyfishtë që Berkshire shpallur në fillim të këtij muaji, shkruan Billboard, transmeton gazetametro.net

 

Buffett thotë, kur ai shikon në Apple sheh një krijues të produkteve të konsumit, jo teknologjisë./gazetametro.net

warren-buffett

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë