Loading…

VV’ja nuk lejon flamurin e Kosovës, kritikohet

  • 13/01/2017 | 21:41

VV’ja nuk lejon flamurin e Kosovës, kritikohet

Sot është mbajtur ceremonia për përzgjedhjen e sportistit të vitit në Mitrovicë. Por, ajo çka ra në sy, ishte mungesa e flamurit shtetëror dhe himnit.


Për këtë, LDK’ja e Mitrovicës ka kritikuar ashpër VV’në, duke thënë se po e mohojnë shtetin, por po i pranojnë privilegjet që u jep.

“Kjo është apsolutisht e papranueshme dhe mohim i kontributit të të gjithë sportistëve mitrovicas të cilët janë angazhuar fortë për të arritur rezultate pozitive, për të na nderuar të gjithë neve dhe Republikën tonë”, thuhet në reagimin e LDK’së.

Kritika i është adresuar drejtorit të sapo zgjedhur të DKRS’së në Mitrovicë, Fidan Ademit. VV’ja e ka marrur nën udhëheqje këtë drejtori pas arritjes së koalicionit me AKR’në e Bahtirit, pak ditë pasi nga koalicioni me të ishte tërhequr LDK’ja./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë