Loading…

VV’ja duhej të tregohej më e kujdesshme për rastin Dehari

  • 29/12/2016 | 22:21

VV’ja duhej të tregohej më e kujdesshme për rastin Dehari

Vetëvrasja apo vrasje, vdekja e Deharit është e ndjeshme dhe e padrejtë.


Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj në Rubikon të KTV-së tha se Lëvizja Vetëvendosje duhej të tregohej më e kujdesshme lidhur me rastin dhe hetimet.

Ai ka thënë se përgjegjësitë duhet të merren si ato politike, njashtu edhe ashtu morale.

“Vetëvendosja ka mujt të jetë më e kujdesshme. Është e padrejtë vdekje e tij në burg, nuk ka nevojë të jetë vrasje që të jetë e padrejtë. Edhe po të ishte vetëvrasje, do të ishte e padrejtë. Lëje një pikëpytje, kërko përgjegjësi për mënyrën se si ka vdes. Insistimi i shpejtë po të qetë në pozitë të këqija”, ka thënë ai.

Haradinaj theksoi se përgjegjësia e ministres së Drejtësisë nuk është aq e madhe sa t’i kërkohet dorëheqja.

“Nuk është pa përgjegjësi por me targetu si numër një të përgjegjësisë ministren e Drejtësisë nuk bën”, përfundoi ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë