Loading…

VV tani thotë se mund t’i shfrytëzojë votat e Listës Serbe për rrëzimin e qeverisë

  • 10/11/2018 | 19:34

VV tani thotë se mund t’i shfrytëzojë votat e Listës Serbe për rrëzimin e qeverisë

VV mund t’i shfrytëzojë votat e Listës Serbe për ta rrëzuar qeverinë Haradinaj.


Kështu ka thënë nënkryetarja e Vetëvendosjes, Fatmire Mulhaxha, transmeton gazetametro.net

Mulhaxha ka mohuar mundësinë e bashkëpunimit me Listën Serbe por ka thënë se mund t’i shfrytëzojnë votat e tyre për rrëzimin e qeverisë.

Ajo i ka bërë këto komente në një konferencë ku është folur për Pakon Ligjore për Admonistratën.

Por, ajo gjithashtu ka thënë se Haradinaj nuk duhet të tërhiqet nga vendimi i tij për taksën ndaj produkteve serbe.

Ndërsa, më herët, Rexhep Selimi i VV’së, tha se kjo parti dëshiron ta rrëzojë qeverinë por nuk do ta bëjë këtë me votat e Listës Serbe. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë