Loading…

VV nuk do të hyjë në koalicion parazgjedhor me LDK’në

  • 15/05/2017 | 12:56

VV nuk do të hyjë në koalicion parazgjedhor me LDK’në

Anëtarja e Vetëvendosjes, Aida Dërguti ka thënë se Vetëvendosje nuk hynë në koalicion parazgjedhor me partitë që kanë qenë në Qeveri, me Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe me Partinë Demokratike të Kosovës.


Ajo këto komente i bëri pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit.

Dërguti tha se nuk kanë vija të kuqe për koalicione me AAK-në dhe Nismën për Kosovën, por se nuk bëjnë koalicion parazgjedhor me LDK-në dhe PDK-në.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë