Loading…

VV e quan të panevojshme themelimin e Komisionit Hetimor për skandalin e rezervave shtetërore

  • 21/09/2023 | 20:08

VV e quan të panevojshme themelimin e Komisionit Hetimor për skandalin e rezervave shtetërore

Deputetja nga Vetëvendosje, Jeta Statovci është shprehur se një Komision Hetimor për rezervat shtetërore do të ishte i palogjikshëm si proces, për shkak se çështja veçse është duke u trajtuar nga organet e rendit dhe sigurisë.


Ajo në Info Magazine tha se këtë e dëshmon edhe fakti i materialeve të cilat janë të klasifikuara, por sidoqoftë, opozita s’vie asnjëherë në votime të tilla komisioneve, transmeton klankosova.tv.

”Pra….materiali është parimisht i klasifikuar dhe ka të bëjë me elemente të sekretit shtetëror. Të gjitha këto aspekte, e bënë të palogjikshme në procesin e tij [Komisionin Hetimor], sepse kemi një proces paralel që çfarëdo dyshimi do mund ta trajtojë”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë