Loading…

Vullkani më i rrallë në botë në ngjyrë të kaltër

  • 24/12/2016 | 23:29

Vullkani më i rrallë në botë në ngjyrë të kaltër

Është vullkan, por jo si çdo vullkan tjetër që e njohim ne.

Ky shpërthim ngjyrë qielli ndodh në një ultësirë të Etiopisë. Lava e vullkanit është me ngjyrë të zakonshme portokalli – por më pas merr ngjyrë të kaltër pas djegies së gazrave sulfurik.

Fotografi francez Olivier Grunewald ka kapur fotografi mahnitëse të këtij vullkani pa përdorur ndonjë filtër ngjyrash ose përmirësim digjital.

Për të kapur këtë pamje, atij iu desh që të priste deri në muzg, kur flakët ngjyrë blu ishin të dukshme.

auto_v1482599843

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë