Loading…

Vulinit i ndalohet hyrja në Kosovë

  • 30/01/2017 | 11:18

Vulinit i ndalohet hyrja në Kosovë

Aleksandar Vulin, ministër i Serbisë për punë e çështje të luftës, i është ndaluar sot hyrja në Kosovë.


Lajmin për këtë ndalim e ka konfirmuar Ministria për Punë të Jashtme e Kosovës përmes këshilltarit të lartë të ministrit Enver Hoxhaj, Bashmir Xhemaj, raporton KTV.

Aleksandar Vulin edhe më herët ishte ndaluar për të vizituar Kosovën.

Vulin, ish –shef si të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën është i njohur me deklaratat e tij anti – Kosovë. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë