Loading…

Vulin: Zgjedhjet në Kosovë, arsyetim për të shtyer formimin e Asociacionit

  • 11/05/2017 | 19:00

Vulin: Zgjedhjet në Kosovë, arsyetim për të shtyer formimin e Asociacionit

Ministri i punëve dhe çështjeve sociale, Alekasndër Vulin ka deklaruar sot, se zgjedhjet në Kosovë janë vetëm edhe një arsyetim për të shtyer zbatimin e marrëveshjes për krijimin e Asociacionit.

‘As deri tash nuk kemi pasur zgjedhje, por asociacioni nuk është formuar’, u shpreh ai.

Më parë për të njëjtën çështje kishte shprehur shqetësim edhe ministri i brendshëm serb, Nebojsha Stefanoviq, i cili tha se ndërkombëtarët duhet të reagojnë ndaj Prishtinës./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë