Loading…

Vulin, piuni i Vucic më 22 gusht takohet në Moskë me Lavrovin

  • 18/08/2022 | 15:13

Vulin, piuni i Vucic më 22 gusht takohet në Moskë me Lavrovin

Ministri i Punëve të Jashtme i Rusisë, Sergej Lavrov, më 22 gusht në Moskë do ta pres në takim ministrin e Punëve të Brendshme të Serbisë, Aleksandar Vulin.


Këtë e ka bërë të ditur zëvendësdrejtori i Departamentit të Informacionit dhe Shtypit të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, Ivan Nechayev, njofton Veçernje Novosti.

“Pritet që të diskutohen një sërë çështjesh të bashkëpunimit ruso-serb dhe shkëmbimi i mendimeve për problemet aktuale dhe rajonale”, tha Nechajev në konferencë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë