Loading…

Vulin: Mustafës, Thaçit, Haradinajt e Kurtit iu pëlqen që ne t’i braktisim serbët në Kosovë

  • 16/01/2017 | 10:13

Vulin: Mustafës, Thaçit, Haradinajt e Kurtit iu pëlqen që ne t’i braktisim serbët në Kosovë

Zyrtarët serbë nuk po e ndalin luftën e tyre me Kosovën, kësaj radhe është Ministri i Punës dhe dhe Çështjeve Sociale në Serbi, Aleksandar Vulin, i ciili ka thënë sot se serbët në Kosovë u mbajtën me kryeqytetin serb, dhe se ata vazhdimisht guxuan për lirinë e tyre.

“Serbët në Kosovë u mbajtën me Beogradin, serbët në Kosovë mbajtën Rezolutën 1244, ata kanë mbajtur luftën e tyre të vazhdueshme dhe të guximshme për liri. Unë e di që ju do të donit që të thonit se Vuçiq nuk ka mbrojtur të drejtat e serbëve në Kosovë.Unë e di se për Mustafën, Thaçin, Haradinajn dhe Kurtin është e pëlqyeshme që Serbia t’i lë njerëzit e vetë të braktisur në Kosovë, por kjo nuk është dhe nuk do të jetë”, ka përfunduar Vulin. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë