Loading…

Vulin: Haradinaj ka për t’u zvarritur para ushtrisë serbe

  • 15/05/2017 | 12:20

Vulin: Haradinaj ka për t’u zvarritur para ushtrisë serbe

Ministri serb për Punë e çështje të luftës, Aleksandar Vulin, ka reaguar me kërcënime ndaj deklaratës së Ramush Haradinajt i cili dje kishte thënë se bashkësia ndërkombëtare do të duhej të rregullonte punët ndërmjet Kosovës e Serbisë.


“Vetëm se Haradinaj duhet të kuptojë se serbët në Kosovë nuk janë pengje pa mbrojtje, se koha e Walkerit dhe e Reçakut të shpifur ka shkuar dhe se luftërat që po i nxit do t’i duhet t’i udhëheqë vetë, pa gjithë botën pas vetes”, citon tanjug të ketë thënë Vulin lidhur me deklaratën e liderit ë AAK-së , transmeton Koha.net.

“Në luftën shkuar Haradinaj ka vrapuar para Ushtrisë serbe, në luftën e ardhshme do të zvarritet”, ka thënë Vulin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë