Loading…

Vujicic: Institucionet paralele në Kosovë janë kancer

  • 21/11/2016 | 16:47

Vujicic: Institucionet paralele në Kosovë janë kancer

Kryetari i Shoqatës së Bashkimit të malazezëve në Kosovë, Slobodan M. Vujicic ka thënë se “Institucionet paralele të Kosovës janë një kancer i cili është duke shkatërruar malazezët që jetojnë në Kosovë me qëllim që t’i asimilojnë ata në komunitetin serb të Kosovës”.

Vujicic, shtoi se shoqata e mirëpret qëndrimin e qeverisë së Kosovës në formimin e komunave serbe, atëherë kur të mbyllen institucionet paralele. /gazetametro.net

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë