Loading…

Vuçiq shkarkon ministren e Qeverisë Mustafa

  • 28/12/2016 | 10:04

Vuçiq shkarkon ministren e Qeverisë Mustafa

Lista serbe përmes një kounikate për media kanë bërë të ditur vendimin që ministrja e re serbe Mirjana Jevtiq të tërhiqet nga posti që iu dha para ca ditësh.


Ajo ende pa filluar mirë punën u largua nga qeveria e Kosovës me urdhër të kryeministrit serb Aleksandër Vuçiqit.

Lista serbe në këtë avaz ka ngrirë edhe aktivitetet në institucionet e Kosovës, shkruan gazetametro.net

“Ju njoftojmë se ne ligjvënësit serbë në institucionet e përkohshme të Kuvendit të Kosovës do t’i zbatojmë të gjitha vendimet e presidentit Vuçiq dhe se i ngrijmë të gjitha aktivitetet e punës në Kuvend dhe Qeveri. Gjithashtu në përputhje me kërkesën e Aleksandër Vuçiqit është marrë vendim që Mirjana Jevtiq të tërhiqet nga posti i ministres pasi që ajo si një serbe e Kosovës respekton autoritetin dhe kërkesën e kryeministrit të Serbisë”, thuhet  në njoftimin e kësaj Liste.

Gazeta Metro ka provuar që të marrë qëndrimin e qeverisë lidhur me këtë çështje, mirëpo një gjë e tillë nuk ka qenë e mundur. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë