Loading…

Vuçiq: Para tri ditësh kam kërkuar vazhdimin e dialogut me Prishtinën

  • 12/04/2017 | 23:28

Vuçiq: Para tri ditësh kam kërkuar vazhdimin e dialogut me Prishtinën

Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka deklaruar sot se dialogu i Beogradit dhe i Prishtinës është ndërprerë, jo me iniciativë të Serbisë, dhe se para tri ditësh ka kërkuar vazhdimin e dialogut, pasi, sipas tij, nuk ka asgjë më të mirë se sa bisedimi.

Ai, siç përcjell FoNet, ka shtuar se dialogu nuk është fare i thjesht e i lehtë dhe se temat e hapat që i kemi bërë, kanë kërkuar guxim të udhëheqjes së Serbisë, ka thënë Vuçiq në konferencën shtypit me ministrin gjerman të Punëve të Jashtme Sigmar Gabriel.

“Nuk i kritikoj njerëzit nga Prishtina e as nga ndonjë rajon tjetër pasi e dimë se duhet të bisedojmë”, ka thënë Vuçiq.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë