Loading…

Vucic tregon si është ndjerë kur ka folur me Thaçin

  • 14/02/2017 | 23:00

Vucic tregon si është ndjerë kur ka folur me Thaçin

Nuk është sekret se populli Serb nuk e pëlqen Bill Clinton’in, i cili ishte mbështetësi kryesor i bombardimeve të NATO’s kundër Serbisë në vitin 1999.


Në një emision televiziv të RTS’së, kryeministri serb Aleksandar Vucic sqaroi se pse ka folur për dore me Bill Clinon’in dhe Hashim Thaçi’n duke thënë:

“A doni të keni një president dhe kryeministër që është për paqe, apo dikë tjetër që është guximtarë në llogari të të tjerëve? Po, unë i kam shtrënguar duart me Clintonin dhe Thaçin. Kjo është puna ime, nëse është nevoja për paqe. A mendoni në të vërtetë që ishte diçka e këndshme për mua?”./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë