Loading…

Vucic: Shteti nuk do të lejojë t’i prekë dikush serbët në Kosovë

  • 22/02/2019 | 11:24

Vucic: Shteti nuk do të lejojë t’i prekë dikush serbët në Kosovë

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vucic ka thënë sot në Vërnjaçka Banjë, ku po qëndron në kuadër të fushatës “E ardhmja e Serbisë”, se shteti (serb) nuk do të lejojë që dikush t’i prekë serbët në Kosovë.


Sipas Vucicit njerëzit në Prishtinë po sillen ‘papërgjegjshëm’, ndërsa “taksat janë vënë që serbët të ikin nga Kosova, kurse Serbia të goditet financiarsiht, që çdo ditë kërcënojnë se do të bashkojnë Mitrovicën, por Serbia nuk do të heqë dorë nga interesat kombëtare e shtetërore”, trasnmeton “Danas”.

“Ne nuk po shesim trimëri, por po flasim realisht dhe atë që do të duhej ta dinë ata në Prishtinë të cilët përgjegjësi nuk kanë, por nëse në Kosovë e ruajmë paqen e stabilitetin jam i sigurt se do të kemi më shumë investime, se pagat e pensionet do të rriten më shpejt se në dy, tri vitetet paraprake, dhe se njerëzit do të shohin të ardhme më të qartë e më të mirë”, ka thënë Vucic.

Duhet përkujtuar se një fjali të ngjashme e ka thënë edhe Slobodan Milosevici në vitin 1987 në Fushë Kosovë, ndërsa dihet pastaj se çfarë ka ndodhur në këto hapësira./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë