Loading…

“Vucic shkon në Kosovë si supermen”

  • 08/09/2018 | 16:59

“Vucic shkon në Kosovë si supermen”

Tendosja e cila i ka paraprirë vizitës është të bërit e tij supermen, viktimë, kryetar i cili nuk frikohet nga asgjë, ka thënë analistja serbe Vesna Malisic

Siguria e Aleksandar Vucicit gjatë vizitës në Kosovës nuk vihet në pyetje tendosja e cila i ka paraprirë është të bërit e tij supermen, viktimë, kryetar i cili nuk frikohet nga asgjë, i cili do të shkojë poshtë [në Kosovë] pavarësisht se çka do t’i ndodhë, ky është imazhi të cilin ai e ndërton, herë me sukses, e herë si karikaturë, ka thënë Vesna Malisic, redaktore në të përjavshmen serbe NIN, transmeton gazetametro.net.

Duke folur për televizionin N1 për raundin e djeshëm të bisedimeve në Bruksel, ajo ka thënë se ne nuk dimë asgjë nga ajo që ka ndodhur në Bruksel.

“Kjo është pjesë e asaj që quhet politikë e fshehtë, opinion gjithonë sillet në do dramatizime, ndërsa prapa perdeve disa gjëra ndodhin, ndërsa mbetet ajo që është esencialisht më e rëndësishmja – normalizimi I shoqërisë – ka thënë ajo./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë