Loading…

Vucic: Rama nuk duhet të vizitonte ekstremistët e AAK’së

  • 02/02/2017 | 14:26

Vucic: Rama nuk duhet të vizitonte ekstremistët e AAK’së

Kryeminsitri serb Aleksandar Vucic, ka komentuar vizitën e kryeministrit shqiptar Edi Rama në Kosovë, duke kritikuar vizitën e këtij të fundit në AAK.


Vucic me këtë rast ka thënë se “paramendoni sikur unë të shkoja në një vizitë në rajon dhe të takoja ekstremistët e ndonjë partie serbe, si do të reagonte Europa dhe bota”, përcjellë gazetametro.net.

Këto komente Vucic i ka bërë lidhur me vizitën e Ramës partinë e Ramush Haradinajt, i cili ndodhet i ndaluar në Francë, shkaku i akuzave të ngritura nga Serbia, nën pretendimin për kryerje të krimeve të luftës. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë