Loading…

Vucic propozon mandatarin për Qeveri këtë javë

  • 12/06/2017 | 14:53

Vucic propozon mandatarin për Qeveri këtë javë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, ka deklaruar se gjatë kësaj jave do të propozojë mandatarin për formimin e qeverisë së re.


“Gjatë kësaj jave do ta propozojë mandatarin për kryeministër”, i ka thënë Vucic gazetarëve në Gornji Milanovac.

Ai më herët ka thënë se emri i mandatarit për krijimin e qeverisë së re do të bëhet i njohur më 11, 12 apo 13 qershor dhe se dëshiron që gjatë ceremonisë me rastin e zgjedhjes së kryetarit, që është planifikuar për 23 qershor, t’i presë anëtarët e qeverisë së re.

Vucic ka fituar në zgjedhjet presidenciale në Serbi më 2 prill, ndërsa mandatin e kryetarit e ka marrë më 31 maj. Një ditë më vonë ka dhënë dorëheqje nga funksioni i kryeministrit./gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë