Loading…

Vucic nuk pritet mirë nga opozita në Serbi, kërkohet shkarkimin e tij pas vizitës në Kosovë

  • 09/09/2018 | 18:21

Vucic nuk pritet mirë nga opozita në Serbi, kërkohet shkarkimin e tij pas vizitës në Kosovë

Aleanca e opozitës për Serbinë njoftoi se vizita dyditore e presidentit të Serbisë Aleksandar Vucic në Kosovë nuk solli asgjë konkrete dhe ajo kishte të vetmin qëllim mbledhjen e “poenëve të lirë” politikë, duke përfituar nga fatkeqësia e popullit serb.

Sipas Aleancës së opozitës për Serbinë, presidenti Vucic duhet shkarkuar pasi nuk është në mbrojtje të interesave shtetërore dhe kombëtare.

“Ujmani dhe programi i mbrojtjes së këtij burimi jashtëzakonisht të rëndësishëm të shtetit të Serbisë nuk është paraqitur”, thuhet në deklaratë.

SZS kritikon Vucic se në vend që të shpenzojë para për familjet që jetojnë në kushte të vështira, ai shpenzon para për postere të tij, dhe beson se njerëzit ishin të detyruar për të ardhur në takim.

Po ashtu, SZS kritikon se presidenti Vucic për deklaratën e tij se disa vende në Evropë nuk e pranojnë propozimin e tij për një zgjidhje, pa e ditur se cili është propozimi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë