Loading…

Vucic nga Ujmani: Gjënë më të rëndësishme që do ta them, po e ruaj për nesër në Mitrovicë

  • 08/09/2018 | 15:34

Vucic nga Ujmani: Gjënë më të rëndësishme që do ta them, po e ruaj për nesër në Mitrovicë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vucic po mban fjalim tek Liqeni i Ujmani.


Ai para mediave tha se atë më të rëndësishmen që do ta thotë para tyre, po e ruan për nesër kur t’a viziton Mitrovicën.

‘Në Gazivodë  shihet rëndësia e problemeve që kemi si dy shtete. Gazivoda është pjesë e rëndësishme për ne, pa të asnjë pjesë e qytetarëve serbë s’do kishin me qenë ktu’, tha Vucic.

Ndërsa presidenti serb, theksoi se ka ardhur për gjëra konkrete këtu.

‘Kemi ardhë për gjëra konkrete dhe qëllime konkrete’, u shpreh ai.

‘Atë më të rëndësishmen që do ta them po e ruj për Mitrovicë’, u shpreh Vucic paa gazetarëve./Gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë