Loading…

Vucic në telefon me Putinin, flasin për Kosovën

  • 28/03/2018 | 16:02

Vucic në telefon me Putinin, flasin për Kosovën

Mediat serbe po raportojnë se presidenti serb Alekdandar Vucic ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin rus Vladimir Putin.


Gazeta serbe Blic raporton të ketë mësuar se të dy presidentët kanë diskutuar për zhvillimet e fundit në Kosovë, përcjell gazetametro.net.

Tutje, në këtë raportim thuhet se zyra e presidentit Vucic më vonë edhe do të lëshojë një komunkatë për media, ku do të bëjë të ditur se çfarë kanë biseduar ata.

Raportet Kosovë – Serbi kanë pësuar tendosje, pas hyrjes ilegale të Marko Djuricit në veri të Mitrovicës, dhe arrestimit të tij.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë